αντιχριστος

Υπάρχει κάτι που απαιτεί συζήτηση και δεν ταιριάζει στα άλλα θέματα. Γράψτε το εδώ.

Συντονιστής: root

αντιχριστος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Τετ Αύγ 18, 2010 12:46 am

εχω ακουσει οτι ο αντιχριστος θα ναι ο παπας της ρωμης και διαφορα κλπ
η γνωμη μου ειναι οτι θα ναι εβρεος κανω λαθος? γιατι λιγο εχω μπερδευτη :shock:
Από τούς ανθρώπους εξαρτάται να προετοιμαστούν για τον πόλεμο,αλλά απο τον ισραηλινό στρατό η διεξαγωγή της μάχης με αντικειμενικό σκοπό την ίδρυση της παγκόσμιας ισραηλινής αυτοκρατορίας. ΜΟΣΕ ΝΤΑΓΙΑΝ Ράδιο ισραήλ 12-2-1952
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Re: αντιχριστος

Δημοσίευσηαπό stathakis την Τετ Αύγ 18, 2010 6:33 am

dtd1990 έγραψε:εχω ακουσει οτι ο αντιχριστος θα ναι ο παπας της ρωμης και διαφορα κλπ
η γνωμη μου ειναι οτι θα ναι εβρεος κανω λαθος? γιατι λιγο εχω μπερδευτη :shock:

o παπας ειναι ενα μικρο προτυπο αντιχριστου!ο αντιχριστος θα ειναι ενας και ο χειροτερος!θα εχει εβραικη καταγωγη!θα αγαπησει τους εβραιους ιδιαιτερα,και θα ειναι αυτος ο οποιος θα κατσει πρωτος στον 3 ναο του σολωμοντα!στην αρχη θα ειναι καλος με τους ανθρωπους(3,5 χρονια) επειδη θα βρισκονται και οι προφητες(ενωχ+ηλιας) και θα κυρηττουν εναντιον του καλωντας τους πιστους σε μετανοια!αλλα τα υπολοιπα 3,5 χρονια θα δειξει ποιος πραγματικα ειναι βασανιζοντας τους ανθρωπους και υποχρωνοντας τους να παρουν το σφραγισμα!περα απο αυτα που ακουγονται για τον παπα,πρεπει να γνωριζουμε οτι σε ολες τις εποχες υπαρχουν ανθρωποι που μεσα τους κατοικει ο διαβολος!αλλα ενας θα ειναι ο αντιχριστος!θα ειναι εκεινος που θα εκπεμπει ολη την δαιμονικη ενεργεια!θα ειναι με λιγα λογια η ενσαρκωση του διαβολου αλλα μεσα απο τον χειροτερο ανθρωπο της γης!ευχομαι να σε καλυψα λιγο!
stathakis
Μέλος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Τετ Αύγ 18, 2010 12:46 pm

stathakis έγραψε:
dtd1990 έγραψε:εχω ακουσει οτι ο αντιχριστος θα ναι ο παπας της ρωμης και διαφορα κλπ

o παπας ειναι ενα μικρο προτυπο αντιχριστου!ο αντιχριστος θα ειναι ενας και ο χειροτερος!θα εχει εβραικη καταγωγη!θα αγαπησει τους εβραιους ιδιαιτερα,και θα ειναι αυτος ο οποιος θα κατσει πρωτος στον 3 ναο του σολωμοντα!στην αρχη θα ειναι καλος με τους ανθρωπους(3,5 χρονια) επειδη θα βρισκονται και οι προφητες(ενωχ+ηλιας) και θα κυρηττουν εναντιον του καλωντας τους πιστους σε μετανοια!αλλα τα υπολοιπα 3,5 χρονια θα δειξει ποιος πραγματικα ειναι βασανιζοντας τους ανθρωπους και υποχρωνοντας τους να παρουν το σφραγισμα!περα απο αυτα που ακουγονται για τον παπα,πρεπει να γνωριζουμε οτι σε ολες τις εποχες υπαρχουν ανθρωποι που μεσα τους κατοικει ο διαβολος!αλλα ενας θα ειναι ο αντιχριστος!θα ειναι εκεινος που θα εκπεμπει ολη την δαιμονικη ενεργεια!θα ειναι με λιγα λογια η ενσαρκωση του διαβολου αλλα μεσα απο τον χειροτερο ανθρωπο της γης!ευχομαι να σε καλυψα λιγο!

για των ενωχ και των ηλια πως αποδικνιεις οτι οντος θα ναι αυτοι η αποκαλυψη που λεει για δυο προφητες δεν λεει οτι θα ναι ο ηλιας απλος λεει οτι θα ερθουν δυο προφητες και θα εχουν εξουσια να κλεισουν τους ουρανους για να μη βρεχει (οπως αλλωτε ο ηλιας) εγω πιστευω οτι θα ναι αλλη προφητες γιατι εχω ακουσει οτι (εγω δεν το πιστευω) αν οντος ισχυει αυτο τοτε ισχει η μετενσαρκοση οτι δηλαδι ο ανθρωπος οταν πεθανει ξανα ρχετε στην γη του δινετε η ευκερια να σωθει δηλαδη
Από τούς ανθρώπους εξαρτάται να προετοιμαστούν για τον πόλεμο,αλλά απο τον ισραηλινό στρατό η διεξαγωγή της μάχης με αντικειμενικό σκοπό την ίδρυση της παγκόσμιας ισραηλινής αυτοκρατορίας. ΜΟΣΕ ΝΤΑΓΙΑΝ Ράδιο ισραήλ 12-2-1952
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Δημοσίευσηαπό GLADIATOR την Τετ Αύγ 18, 2010 1:03 pm

dtd1990 έγραψε:
stathakis έγραψε:

για των ενωχ και των ηλια πως αποδικνιεις οτι οντος θα ναι αυτοι η αποκαλυψη που λεει για δυο προφητες δεν λεει οτι θα ναι ο ηλιας απλος λεει οτι θα ερθουν δυο προφητες και θα εχουν εξουσια να κλεισουν τους ουρανους για να μη βρεχει (οπως αλλωτε ο ηλιας) εγω πιστευω οτι θα ναι αλλη προφητες γιατι εχω ακουσει οτι (εγω δεν το πιστευω) αν οντος ισχυει αυτο τοτε ισχει η μετενσαρκοση οτι δηλαδι ο ανθρωπος οταν πεθανει ξανα ρχετε στην γη του δινετε η ευκερια να σωθει δηλαδη

Μα ο προφήτης Ηλίας δεν έχει κοιμηθει φίλε μου
ούτε ο Ενώχ.
Οπότε άτοπο τα περί μετενσαρκώσεως............

όσον αφορά για το αν θα είναι ο προφήτης ηλίας
έχουμε αναφορά απο τον προφήτη Μαλαχία ο οποίος μας λέγει
πως λίγο πριν την ελευση του Κυρίου (δευτέρα παρουσία)
θα έλθει ο προφήτης Ηλίας(«Καί ἰδού ἐγώ ἀποστελῶ ὑμῖν Ἠλίαν τόν Θεσβίτην, πρίν ἤ ἐλθεῖν τήν ἡμέραν Κυρίου τήν μεγάλην καί ἐπιφανῆ» (Μα 4,4).
GLADIATOR

Δημοσίευσηαπό Χερουβειμ την Τετ Αύγ 18, 2010 5:53 pm

Ο αρχιαιρετικος παπας παιζει κατα την γνωμη μου τον ψευδοπροφητη του ανομου.Κατι αλο τωρα,γιατι νομιζετε οτι ψαχνουν και γιατι τοσο μεγαλο ενδιαφερον για παιδια που γενηθηκαν το 1983?Ο ελεινος θα ειναι πολυ ομορφος και θα κανει την εμφανιση του 33ετων.3.5+3,5 ετη οπως καλα γραφουν τα ευαγγελια.Τα τελ 3,5θα ειναι τρομακτικα και ψυχικα και σωματικα.Ολες σχεδον οι κυβερνησεις ειναι στο αρμα του αντιχριστου ειδικα αυτην που εχουμε τωρα στον τοπο μας.Μην ταλαιπωρειτε το λογισμο σας και το μυαλο σας με πολες προφητειες και συζητησεις επι συζητησεων.
Το ευαγγελιο και οι Αγιοι πατερες που ασχοληθηκαν με το θεμα τα λενε ξεκαθαρα.Και τι πιο ξεκαθαρο απο τα λογια του
Χριστου. "Οταν θα δειτε την συκη να βγαζει φυλλα τοτε θα γινουν και ολα αυτα που σας προειπα,αληθεια σας λεω δεν θα παρελθει αυτη η γενια πριν γινουν ολα αυτα.

Οπου συκη σημαινει το κρατος του ισραηλ.Οταν λοιπον η συκη βγαλεθ φυλλα δλδ ξαναπαρει τα εδαφη και γινει επισημα κρατος.Αυτο εγινε το 1948.Η μια γενια στα ευαγγελια αναφερετε σε 120 χρονια και σε αλες αρκετες περιπτωσεις σε 70.

Εδω οι ιδιοι οι ιουδαιοι το διατυμπανιζουν συνεχεια σε εκπομπες σε ταινιες σε συκγεντρωσεις στο κεντρο της υορκης με πλακατ και αφισες οτι ερχετε και περιμενουν τον μεσσια τους.Φυσικα με τον ποθο να χτισουν πρωτα τον ναο του στα ιεροσολυμα.Ειναι σχεδον ολα ετοιμα ενας πολεμος η ενας σεισμος λειπει.Και ενω ολα αυτα διαδραματιζονται τα τελ χρονια εδω οι """"εθνοπατερες"""πολιτικοι και μερικοι δεσποταδες μας λενε να μην δινουμε σημασια ειναι ακυνδηνα ολα αυτα τα νεα μετρα και εγγραφα,,και να μην ασχολουμαστε με αυτον...τι να πεις.Πολες Αγιες και τεραστιες μορφες της εκκλησιας μας οπως ο Αγ.Ι. ο Χρυσοστομος ο Μεγας Βασιλειος ο Αγ. Νειλος και αλλοι γιατι εγραφαν και μας προειδοπηουσαν.Οι σημερινοι"ηγετες"εκτος του να μας προφυλατουν μας προτεινουν να κανουμε στους εαυτους μας και στα παιδια μας εμβολια με καρκινικα στοιχεια.

Εχετε σκεφθει οτι ισως οι πυρινικες βομβες στην ιαπωνια το ατυχημα στο τσερνομπιλ(τσερνομπιλι,αψινθος)και η καταρευση και διαλυση της φυσης ειναι μηπως σημεια και στοιχεια της Ιερας Αποκαλυψης?

Αυτα και ελπιζω να βοηθησα.Το νου σας και μακρια απο διαβατηρια αμκες καρτες πολιτη κτλ.Νηστεια προσευχη και μετανοια.
Εικόνα
Χερουβειμ
Μέλος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Πέμ Αύγ 19, 2010 1:59 am

Χερουβειμ

στα προτοκολα των σωφον της σιων αναφερη οτι¨
Πρωτόκολλο Δέκατο Έβδομο
Η ελευθερία της συνειδήσεως έχει ήδη διακηρυχθεί παντού. Επομένως ελάχιστα χρόνια απομένουν ακόμη μέχρι την πλήρη κατάρρευση της Χριστιανικής Θρησκείας.
Ο βασιλιάς των Ιουδαίων θα είναι ο αληθινός Πάπας της Οικουμένης, ο Πατριάρχης της διεθνούς Εκκλησίας.
Το πολίτευμά μας θα είναι ενσάρκωση της Βασιλείας του Βισνού, ο οποίος θα είναι το σύμβολό μας. Με καθένα από τα εκατό χέρια μας θα κρατάμε και ένα ελατήριο της κοινωνικής μηχανής. Θα αντιλαμβανόμαστε τα πάντα χωρίς τη βοήθεια της επίσημης Αστυνομίας, η οποία, όπως την έχουμε διοργανώσει για τους Χριστιανούς, εμποδίζει σήμερα τις Κυβερνήσεις να βλέπουν.κλπ κλπ

πραγματικα αν καποιος μπωρει να βοηθειση γιατι εχω χαθει τελειως
εχω διαβαση και αυτο
http://apokodic.blogspot.com/ υπαρχει επεισης και σε βιντεο στο youtube με πολυ λιγα λογια πειτε μου κατα την γνωμη σας πιος θα ναι ο αντιχριστος θα ναι απο την ρωμαικη αυτοκρατορια? γιατι στην αποκαλυψη αναφερη (η θανασημος πληγη εθεραπευθει) τη ενοοει εδω λιγο να μου δοσετε μια εικονα να ξεμπερδεφτο
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Πέμ Αύγ 19, 2010 2:07 am

Μα ο προφήτης Ηλίας δεν έχει κοιμηθει φίλε μου
ούτε ο Ενώχ.

θα έλθει ο προφήτης Ηλίας(«Καί ἰδού ἐγώ ἀποστελῶ ὑμῖν Ἠλίαν τόν Θεσβίτην, πρίν ἤ ἐλθεῖν τήν ἡμέραν Κυρίου τήν μεγάλην καί ἐπιφανῆ» (Μα 4,4).[/quote]
ναι οντος ετσι λλεει στη γραφη οτι θα στηλει τον ηλια το θεμα τωρα ειναι οτι πως ξερης οτι δεν κοιμηθηκε?
αν δεν κοιμηθηκε μυπος το λεει η εκκλισια γιανα μην αποδεχετε την μετεσαρκοση εγω δεν πιστευω στην μετεσαρκοση αλλα μου εχουν πι πολλα και εχω μπερδετη
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Πέμ Αύγ 19, 2010 2:13 am

πχ μου εχουν πει οτι αν κανης καποιο κακο με κατι καρμα δεν θυμαμε ακριβος,οθεος σου δινη την ευκερια να ξανα ερθεις στην γη για να γινεις καλυτερος και να σωθεις ομως δεν ξες αν ειναι η τελευτεα σου φορα μου πε οποτε πρεπει να σε καλος, μελιγα λογια αυτα λεει η γραφει για τιποτα τετοιο? και μου πε επισεις οτι οταν πρωτο φτιαχτηκε η θρησκια μας μπωρει να τα κοψανε απο τα ευαγελια και απο την βιβλο γενικα για να μην μιαζει μετην θρεισκια του βουδα που λεει ολλα αυτα
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Δημοσίευσηαπό dtd1990 την Πέμ Αύγ 19, 2010 2:19 am

μα ο πρωφητης ηλιας δεν αναληφθηκε στους ουρανους? δεν ειδε θανατο ναι αλλα πως ειναι αναμεσα μας?
Άβαταρ μέλους
dtd1990
Μέλος

Δημοσίευσηαπό GLADIATOR την Πέμ Αύγ 19, 2010 5:39 am

dtd1990 έγραψε:Μα ο προφήτης Ηλίας δεν έχει κοιμηθει φίλε μου
ούτε ο Ενώχ.

θα έλθει ο προφήτης Ηλίας(«Καί ἰδού ἐγώ ἀποστελῶ ὑμῖν Ἠλίαν τόν Θεσβίτην, πρίν ἤ ἐλθεῖν τήν ἡμέραν Κυρίου τήν μεγάλην καί ἐπιφανῆ» (Μα 4,4).

ναι οντος ετσι λλεει στη γραφη οτι θα στηλει τον ηλια το θεμα τωρα ειναι οτι πως ξερης οτι δεν κοιμηθηκε?
αν δεν κοιμηθηκε μυπος το λεει η εκκλισια γιανα μην αποδεχετε την μετεσαρκοση εγω δεν πιστευω στην μετεσαρκοση αλλα μου εχουν πι πολλα και εχω μπερδετη[/quote]

Γι`αυτό τον λόγο στα γράφω για ξεμπερδευτείς.
Αν και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συμβουλευθείς τον πνευματικό σου,άν έχεις.
Αν δεν έχεις,ταχύ, να βρείς πνευματικό δεν υπάρχει χρόνος.
Μέ αγάπη Χριστού.....................
GLADIATOR

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης